Individuálne školenie

Fotoškola – „Aký vzácny je váš čas?“

Chcete sa zdokonaliť vo fotografovaní, ale z časových dôvodov si nemôžete dovoliť absolvovať celodenný kurz? Uprednostňujete individuálny prístup pred skupinovou konzultáciou? Nechcete sa na skupinových kurzoch zdržovať témou, ktorú už ovládate alebo pre vás nie je zaujímavá?

Využite svoj čas čo najefektívnejšie a zvoľte si individuálne fotografické školenie ušité tematicky a obsahovo presne podľa vašej predstavy. Odovzdám vám svoje dlhoročné skúsenosti získané v oblasti komerčnej či umeleckej fotografie a organizovania množstva fotografických kurzov a školení.

 

Fotografické školenie ušité na mieru

Zo skúsenosti viem, že individuálny prístup je ten najlepší spôsob, ako vám efektívne odovzdať moje skúsenosti a zodpovedať všetky otázky týkajúce sa fotografie. Ponúkam vám tzv. face to face školenie, na ktorom vám dôsledne a odborne zodpoviem vaše otázky a prakticky ukážem rôzne fotografické postupy a riešenia. Či ste začiatočník, ktorý chce od základov pochopiť použitie digitálneho fotoaparátu, alebo ste pokročilý fotograf, ktorý chce doladiť svoje fotografie do dokonalosti, rád vám pomôžem a na individuálnom školení odovzdám svoje fotografické skúsenosti.

Stačí si vybrať z ponúkaných tém a podľa vami zvoleného času pre vás pripravím osnovu školenia  – teoretickú aj praktickú časť.
 

Cena individuálneho fotografického školenia

Hodinová cena školenia je 30 eur. V tejto sume je zahrnutý môj čas, priestorové vybavenie (ateliérové školenia), školiace materiály a malé občerstvenie.

V prípade špecializovaného školenia, suma nezahŕňa honorár pre modelku, prípadne vizážistku. Po dohode môžem zabezpečiť – modelka honorár od 20eur/hod., vizážistka od 30eur/líčenie. Môžete si na školenie zabezpečiť aj vlastnú modelku či vizážistku.
 

Mám záujem o individuálne školenie

Kontaktuje ma cez formulár na stránke alebo priamo telefonicky.

Sami si vyskladajte obsah školenia. Vyberte si z nasledujúcich tém tie, ktoré vás zaujímajú. Obsah a približnú dobu trvania jednotlivých tém nájdete v opise. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, ktoré témy by boli pre vás najprospešnejšie, napíšte mi a do poznámky uveďte požadovanú dĺžku školenia a uveďte tiež, či ste začiatočník alebo pokročilý. Ja vám následne podľa zvoleného času vytvorím obsah školenia z najdôležitejších tém.
 

Fotoporadňa

Online rady a tipy nájdete na mojom blogu.
 

Témy fotografického školenia, ovládanie zrkadlovky:

ovládanie zrkadlovky – základy ovládania digitálnej zrkadlovky, princíp fungovania, spôsoby nastavovania, vysvetlenie základných pojmov /30 min.

expozícia – meranie expozície, nastavenie expozičných hodnôt (clona,čas,ISO), expozičný trojuholník /1 hod. 

fotografické režimy – nastavenie a použitie poloautomatických a manuálnych režimov (Tv,Av,M,B,C…) /1 hod.

vyváženie bielej WB – ukážka možností nastavenia správneho vyváženia bielej v rôznych svetelných podmienkach /15 min.

kompozícia – pravidlá kompozície ako zlatý rez, orámovanie, zbiehanie línii, podhľad/nadhľad, ukážky, tipy a princípy porušenia kompozície /30 min.

pokročilé nastavania – užívateľské funkcie, štýly obrázkov, RAW, bracketing /30 min.

ostrenie – výber ostriacich bodov, manuálne ostrenie /15 min.

spracovanie fotografií  – základy spracovania v Adobe Photoshop, Lightroom, Zoner Photo Studio, spracovanie a úprava RAW formátu /1 hod – x hod.

video tvorba so zrkadlovkou – tvorba krátkych videí, natáčanie FullHD videa, spracovanie a strih nahrávok /30min.

fotopríslušenstvo – objektívy, statívy, filtre, karty, brašne…  /30min.
 

Špecializované témy:

portrétna fotografia – tvorba portrétu v exteriéri pri dennom svetle, tvorba portrétu v ateliéri pri umelom štúdiovom osvetlení, komunikácia s modelkou, práca s pózou, postproces /1 hod – x hod.

glamour a beauty fotografia – tvorba glamour a beauty fotografií v ateliéri pri umelom štúdiovom osvetlení, komunikácia s modelkou, práca s pózou, vhodná vizáž, postproces /1 hod – x hod.

boudoir fotografia – tvorba boudoir fotografií v interiéroch (hotelová izba), práca s modelkou, vyjadrenie myšlienky pomocou pózy, práca s vhodnými doplnkami, postproces /1 hod – x hod.

detská fotografia – štúdiová detská fotografia vs. fotografia v domácom prostredí, komunikácia, voľba vhodných doplnkov, správne svietenie a postproces /1 hod – x hod.

športová fotografia – zachytenie vhodného okamihu, správna voľba stanoviska, nastavenie fotoaparátu – expozície, ako správne ostriť, nutné príslušenstvo /1 hod – x hod.

fotografia umeleckého aktu - tvorba umeleckého aktu v ateliérových priestoroch pri umelom osvetlení, práca s modelkou, vhodné svietenie a pózy, postproces /1 hod – x hod.

reportážna/dokumentárna/street fotografia – fotografia v uliciach, zachytenie rozhodujúceho momentu, právo a fotografia, rozdiely v autentických žánroch, plánovanie a tvorba /1 hod – x hod.

nočná fotografia – tvorba nočnej fotografie v meste/v plenéri, vhodné nastavenia a príslušenstvo, technika maľovania svetlom, práca s dlhými expozičnými časmi /1 hod – x hod.

monochromatická (ČB) fotografia – vytváranie čiernobielej fotografie, rozdiely v tvorbe, zameranie na obsah, hra tieňov a línii /1 hod – x hod.
 

Témy pre pokročilých:

panning, HDR – tvorba fotografie pomocou techniky panningu (zachytenie pohyb. objektov), tvorba (high dynamic range) fotografií s vysokým dynamickým rozsahom, postproces /1 hod.

extrémne svetelné podmienky – ukážka fotenia v protisvetle, využitie výplňového blesku, výhody odrazovej dosky /1 hod.

rozbor fotografií – výber fotografií, rozbor obsahu a formy fotografií, kompozícia, tipy na zlepšenie /30 min – x hod.

práca s externým bleskom – správne nastavenie, funkcie a použitie systémového blesku, komunikácia viacerých bleskov, použitie blesku mimo koľajničiek fotoaparátu /1,5 hod.

tvorba portfólia- správny výber a poradie fotografií, vhodná forma prezentácie /1 hod. 

štúdiová fototechnika – ukážka práce, správny výber /1 hod. 

postproces – spracovanie RAW, práca s vrstvami, retušovanie /1 hod. – x hod. 

fotoaparát fujifilm x-t1

Na základe dohovoru je možné pomôcť vám s dlhodobejšou prípravou, či už ako celková rekvalifikácia alebo ako prírava pred štúdiom na umeleckej vysokej škole.

Fotografický lektor a školiteľ Žilina. Fotografický kurz, workshop a školenie v Žiline. Fotoškola a individuálne fotografické školenie.